• סרטים חדשים: ניסיון לחזור לשגרה כלשהי בבתי הקולנוע
 • ״היוצר״, סקירה לסרט שחזר אל בתי הקולנוע
 • בחזרה אל
 • ״גברת החידונים״, סקירת דיסני פלוס
 • הרוצח
 • חמישה לילות אצל פרדי
 • ״סוחרי הכאב״, סקירת נטפליקס
 • המדריך לסרטי האימה של דיסני פלוס
 • ״דלת צהובה: מועדון הקולנוע הקוריאני משנות ה-90״
 • אימת החודש: מהדורת אוקטובר 2023
 • ״הקבורה״, סקירת אמזון פריים וידאו
 • ״מנהרת היונים״, סקירה לסרט התיעודי של אפל פלוס
 • וינטאג' האלווין: ארבעה סרטי אימה שכדאי להכיר

סרטים חדשים: "המלים הטובות", "חיסול ממוקד", "סאן אנדראס", "הסיפור של אדליין", "משימה סוף" ופסטיבל פרינט סקרין 2015

27 במאי 2015 מאת אורון שמיר

חמישה סרטים חדשים עולים מחר לאקרנים, ועונת פסטיבלי הקולנוע הקיציים של ישראל נפתחת ממש הערב עם פסטיבל פרינט סקרין לאמנות דיגיטלית בחולון. זמן טוב לחזור לעניינים, ולשוב אל המדור שאור תיקתק בהיעדרי (לי קוראים אורון). את פריקת חוויותיי מפסטיבל קאן אני נאלץ לדחות לטובת השגרה הדוחקת, שתתחיל עם הסרטים הנ״ל ותסתיים בתזכורת לאירוע של הבלוג בפרינט סקרין החולוני.

״המילים הטובות״, סרטו החדש של מכונת הלהיטים שמי זרחין (״העולם מצחיק״, ״אביבה אהובתי״) פותח לא רק את הקיץ הישראלי אלא גם את העיסוק והציפיה שלנו כאן בבלוג בהיצע החדש ביותר של הקולנוע המקומי. הטריילר חשף דרמה קומית סנטימנטלית על שלושה אחים (רועי אסף, רותם זיסמן כהן ואסף בן שמעון), היוצאים למסע חוצה יבשות בעקבות סוד משפחתי הקשור באמם (לבנה פינקלשטיין). גם צחי הלוי, ששון גבאי, פלורנס בלוך ועוד רבים אחרים מפציעים להופעות בסדרי גודל שונים. את ההקרנות המוקדמות פספסתי בהיעדרי, אבל אשלים צפייה בסופש.

״חיסול ממוקד״ (A Good Kill) הוא שיתוף הפעולה בין היוצר והכוכב של ״מה קרה בגטקה?״ – אנדרו ניקול ואיתן הוק. האחד התדרדר מאז לתהומות בסגנון ״עולם הזמן״ ו״גוף מארח״, והשני נותר שחקן שלא רואים מספיק ממנו בקולנוע. כאן הוא בתפקיד הראשי כטייס מקורקע שעבר להפעלת מטוסים מרחוק, בסרט הם נקראים כטב״מ (כלי טייס בלתי מאוייש), החולם לשוב לפעילות מבצעית שמרגישה פחות כמו משחק מחשב. בינתיים הוא נאלץ להתמודד עם מפקד חסר מוסר (ברוס גרינווד), טייסת חדשה שיש לה בעיה עם זה (זואי קרביץ), ובעיות בבית מצד אשתו (ג׳נוארי ג׳ונס) הרואה אותו הולך ומתכנס בתוך עצמו. ניסיתי את כוחי בכתיבה על הסרט לעכבר העיר.

״סאן אנדראס״ (San Andreas), מציג את דוויין ג׳ונסון חביב הבלוג כטייס מסוק פעיל בהחלט, שמוצא עצמו מחלץ נפגעי רעידת אדמה שמחריבה את קליפורניה מן ההריסות, בעודו תר אחר בתו המתנכרת (אלכסנדרה דאדריו). בין הניצולים: קרלה גוגינו, פול ג׳יאמטי וגם קיילי מינוג. את הסרט ביים בראד פייטון, שכבר עבד עם ״דה רוק״ בעבר בסרט האקשן לילדים ״מסע אל בטן האדמה 2״, והתקווה היא שהשניים יצליחו למקסם את הסיטואציה בסרטם הנוכחי כך שגם קהל בוגר יותר יוכל להנות. גם הסרט הזה יהיה ברשימת ההשלמות.

״הסיפור של אדליין״ (The Age of Adaline), משחק מילים שלא עבר בתרגום, הוא סיפורה של אשה הנשארת צעירה לנצח. בלייק לייבלי מגלמת את הדמות הראשית, שנולדה בראשית המאה ה-20 ובשנות ה-20 לחייה שלה עוברת תאונה משונה שמשאירה אותה באותו הגיל ומחסנת אותה מפני פגעי הזמן. המצב הלא קונבנציונאלי מוביל את אדליין לחיים של בריחה והסתרת זהותה פן יתעוררו שאלות, כשכל הזמן בוערת בה הכמיהה לאהבה ולחלוקת הסוד עם מישהו. צעיר אמיד ומשכיל (מיכאיל הויסמן) המחזר אחריה בכפייתיות עשוי להיות האחד. את הסרט ביים לי טולנד קריגר (״סלסט וג׳סי לנצח״) מופיעים בו בתפקידי משנה הריסון פורד ואלן בורסטין. גם במקרה שלו תיתכן בהחלט סקירה.

״משימה סוף״ (Barely Lethal) הוא גם הזוכה השבועי בתואר ״השם העברי עם הכי פחות קשר למקור״, וגם נראה כמו בעל הפוטנציאל הגדול ביותר להיות טראש מהנה. מרגלת בינלאומית (היילי סטיינפלד) מבצעת מניפולציה על מעסיקיה כדי לחמוק מהם ולנסות ולחיות את חייה כבת-עשרה טיפוסית, אך מגלה שהתיכון עלול לזמן אתגרים פשוטים לא פחות מבעבודה הקודמת שלה. עוד בצד הצעיר של הקאסט אציין את סופי טרנר, שכולם ודאי מכירים ומכירות בתור סאנסה סטארק מ״משחקי הכס״, ובצד המעט יותר מבוגר את ג׳סיקה אלבה וסמואל אל. ג׳קסון (שני סימנים מובהקים לטראשיות אפשרית). הבמאי הוא קייל ניומן (״Fanboys״).

פסטיבל פרינט סקרין 2015

ממש הערב ייפתח בסינמטק חולון פסטיבל פרינט סקרין (Print Screen) החמישי לתרבות דיגיטלית, מיסודו ובניהולו של עמית הבלוג היקר ליאור זלמנסון. כמו בשנה שעברה, גם הפעם שמחנו להיעתר להצעתו לשתף פעולה ולהתלבש על אחד מסרטי התוכניה, כאשר הפעם יהיה זה ״אני, אתה וכל השאר״ (Me and You and Everyone we know), סרט הביכורים המכונן של מירנדה ג׳ולי האשפית והכשפית, שחוגג עשור. בעיניי אין מתאים ממנו לדיון על נושא העיסוק המרכזי השנה של הפסטיבל – רגישות בעידן הדיגיטלי. אבל אני מעדיף שאדוה תספר לכם ולכן על כך, בהרצאת המבוא שלה לסרט שהופכת את ההקרנה שלו לאירוע סריטה. זה יקרה מחר בערב, כלומר יום חמישי ה-28.5, בשעה 19:00 בסינמטק חולון. לדעתי מדובר ביום סביר ושעה סבירה, שכן האירוע יסתיים ב-21:00 כמתוכנן – אז הפעם אין תירוצים. ואם יש, נסו את דף הטרמפים. ולא לשכוח להוריד את אפליקציית Somebody של ג׳ולי, יש לנו הפעלה קטנה שקשורה אליה.

ואם אתן ואתם כבר בחולון, תנו מבט בתוכניה הבאמת יוצאת דופן במגניבותה השנה, לפחות בעיניי. קודם כל, פרינט סקרין הוא פסטיבל תרבות שיש בו המון אירועים לאו דווקא קשורי קולנוע, מתוכם אמליץ כמובן על זה של חבר ואח – ״משחק חי״ בהנחיית שלו מורן, ובו תוכלו לחזות בתומר בלושינסקי משחק לנגד עיניכם במשחק המחשב ״This War of Mine״, לצלילי הפרשנות של עדן קופרמינץ. בהסתמך על ניסיון העבר, לראות מישהו שבאמת יודע מה עושה משחק במחשב זה אפילו יותר מגניב ממה שזה נשמע, בטח ובטח כחוויה קולנועית. מה גם שהכניסה חופשית. באשר לתוכניית הסרטים, אני חייב לומר שאני מקנא. שום מילה אחרת. בעוד צוות אוטופיה עומל מאחורי הקלעים כבר שבועות על קיבוץ מיטב סרטי הז׳אנר של השנה, מגיע בן-הדוד מפרינט סקרין ומפגיז עם תוכניה שכל פגיעה בה נראית בול. זה כולל את ״Visitors״ החדש של יוצרי ״הנבואה״, הבמאי גודפרי רג׳יו והמלחין פיליפ גלאס, את ״סיטיזנפור״ שלא הספיק להתקרר מאז דוקאביב, תיעודי נוסף על רובוטית המסייעת לקשישים בשם ״Alice Cares״, וכמובן את סרט הנעילה ״Ex Machina״, סרטו הראשון כבמאי של התסריטאי אלכס גרלנד (הקבוע של דני בויל), ובו אלישיה ויקנדר, דונל גליסון ואוסקר אייזק מככבים במעשיית מד״ב על בינה מלאכותית שקמה על יוצריה. נתראה בחולון.

מירנדה ג׳ולי ב״אני, אתה וכל השאר״

מירנדה ג׳ולי ב״אני, אתה וכל השאר״

תגובות

 1. עמית הגיב:

  האם יעלה פוסט חוויות מקאן?

  1. אורון שמיר הגיב:

   על האש. אש קטנה אמנם, אבל מתבשל 🙂

   1. עמית הגיב:

    מחכה בקוצר רוח 🙂

 2. Itay הגיב:

  מה?! לא הבנתי כלום :/ האירוע של ״אני אתה וכל השאר״ הוא של שעתיים, אבל הסרט הזה באורך שעה וחצי, ובנוסף כתוב שתהיה הרצאה והקרנת קטעים וסרטים קצרים של הבמאית. איך זה בדיוק יכול להיות אירוע של שעתיים?! ולא נגיד, שעתיים וחצי או שלוש..? לא הבנתי בכלל

  1. אורון שמיר הגיב:

   מוזמן לבוא ולהיווכח בפלא בעצמך 🙂
   כמובן שלא נקרין סרטים קצרים בשלמותם, מטרת ההרצאה המקדימה היא לפתוח את התיאבון לגבי שאר היצירות של ג׳ולי ובעיקר להכניס למצב רוח ״מירנדה-ג׳וליאי״ לפני הסרט שהוא האירוע המרכזי.

 3. ynon הגיב:

  דאעש הרפאים של בן לאדן מישהו שמע?

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.