• ״טהורה״, סקירה לסרט האימה עם סידני סוויני
 • ״שומר הברים״, סקירה לגרסת 2024
 • בחזרה אל ״שומר הברים״ מ-1989 לקראת החידוש
 • ״אהובת הקצין הצרפתי״, סקירה

תמונות ראשונות מתוך האגף החדש של סינמטק תל-אביב

13 בנובמבר 2011 מאת אורון שמיר

יש לנו מעט מאוד סקופים בבלוג, אז אעשה זאת במלוא הפאתוס – אל שולחן המערכת הגיעו תמונות ראשונות, המנציחות את שלושת האולמות החדשים של הסינמטק התל-אביבי. טוב, האמת היא שאין לנו שולחן מערכת. אבל התמונות הגיעו והן אותנטיות ובלעדיות.

למי שלא שם לב, או לא שמע, בצמוד לבניין הישן והטוב של סינמטק תל-אביב נבנה מזה זמן מה אגף חדש וגרנדיוזי המתקרא "מרכז הקולנוע הישראלי". זוהי גם הסיבה בגינה כיכר השוטר, המקדמת את באי הסינמטק, שופצה באחרונה ופינתה את מקומם של הספסלים הרגילים לספסלים מיוחדים לסוכנים חשאיים. היונים נשארו, כמובן.

כמו את הסינמטק המקורי, גם את התוספת יצר האדריכל סלו הרשמן. מלבד משרדים, ספריה ומסעדה, גולת הכותרת של המרכז החדש יהיו שלושה אולמות קולנוע רעננים, זאת בנוסף לסינמטק 1 ו-2 אשר ימשיכו לפעול. אגב, הבנתי שהאולמות החדשים מצויים בקומת הקרקע ולמטה מכך… בניגוד לסינמטק הישן בו יש לטפס ולהעפיל אל האולמות. שני הבניינים יחוברו להם יחדיו בקרוב ויהפכו למשכן הקולנוע הישראלי החדש. עד כה ראינו רק טיזרים, עכשיו מגיע הדבר האמיתי. שופו, הביטו וראו (ולחצו להגדלה) – כך נראה אולם 3 של סינמטק תל-אביב:

אולמות 4 ו-5, יחד עם שאר הפוסט, בהמשך.

אז כך נראה סינמטק 4:

הנה עוד מבט עליו:

וזהו אולם מספר 5:

עכשיו, אנחנו בלוג השומר על כללי האתיקה. כלומר, אל לנו להביע דעה על האולמות בשלב זה, כאשר טרם נחשפו רשמית לעיניי הציבור. לכן, זהו התפקיד שלכן ושלכם למלא את איזור התגובות בזעקות כלליות על גודל המסכים, מחמאות ספציפיות לאולם 3 האדמדם, תהיות לגביי גודלו של אולם 5 המסדרוני וכמה שיותר שאלות וקושיות לגביי מהותו של האקורדיון הענקי שמסתיר חצי מאולם 4.

!Fire Away

תגובות

 1. Yaniv Eidelstein הגיב:

  כיכר השוטר זה לא בטשרניחובסקי פינת בוגרשוב?

 2. איתן הגיב:

  קודם כל, לפי מה שהבנתי, ברגע שהאגף החדש יפתח, הישן ייסגר ויעבור לתקופת שיפוצים משל עצמו. לאחר כשנתיים (שזה בעברית ישראלית: שלוש עד חמש שנים) יחוברו האגף החדש והישן.

  לגבי האולמות החדשים: קשה להתרשם מהתמונות האלו, אבל: אולם 3 נראה מרהיב. 4 פחות, ואולם 5 נראה כמו גרסה מוגדלת של מסעדת "קרנף" (או לחלופין, של קולנוע "מוריה" החיפאי ז"ל. הייתי שם פעם בהקרנה במסגרת פסטיבל חיפה). ואני מאוד מקווה שהעובדה שהאולמות הם תת קרקעיים לא אומרת שהם דומים במשהו לקופסת הגפרורים המתקראת אולם הסינמטק של חיפה (לא קריגר, אלא הקטן שלמטה).

  אה… ואני אומר לך: כדור הברזל הזה שבחזית…יום אחד הוא עוד ייפול על מישהו. לא נעים.

 3. Yaniv Eidelstein הגיב:

  באחד הימים יקרינו שם את "מועדון קרב", ועשרים תיכוניסטים משולהבים יפרצו כאיש אחד מתוך אולם 5, יטפסו לפיגומים, יעקרו את גולת הענק ויגלגלו אותה במורד רחוב הארבעה.

 4. לאחר מחשבה, אולם 4 נראה סביר, למרות שקשה לקבל קנה מידה על המסך שהוא חסום ברובו. האקרדיון שבצד חוסם את המעבר אך לא את הכיסאות, מה שיאפשר להדליק את תאורת החירום הדרושה במדרגות מבלי שזו תפריע למוקרן על המסך – פיתרון יפה.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.